דרמטולוגיה קוסמטית

טיפולי קוסמטיקה רפואית

תחום הקוסמטיקה בכללותו מתפרש על תחומים רבים הקשורים בטיפוח הכוללים טיפוח העור, השיער, מריטת שערות ועיסויים למיניהם. הקוסמטיקה הרפואית, אשר מקורה בשנות השמונים של המאה הקודמת חדרה לתודעתנו עם הביקוש ההולך וגובר בטיפולים מקצועיים הדורשים ידע רפואי וניסיון מקצועי בתחום.

הקוסמטיקה הרפואית מבוצעת ע"י קוסמטיקאיות מורשות, אשר עברו הכשרה בתחום הרפואי וברשותם ידע מקצועי ויכולות אבחון וטיפול הנשענות על הרפואה. הקוסמטיקאיות המורשות הן בעלות הכלים הנכונים והידע המתאים, כדי לאבחן את הבעיה במקצועיות ולהתאים לה את הטיפול הראוי והנכון עם התכשירים המתאימים.

אחד היתרונות הבולטים בקוסמטיקה הרפואית הוא אבחון מקצועי של הבעיה, אבחון הנשען על ידע רפואי והתאמת טיפול מקצועית ונכונה, יתרון משמעותי זה תמיד עומד במבחן התוצאה. הרבה יותר קשה לטפל ולמקסם תוצאות בבעיה אשר טופלה לא נכון וביד לא מקצועית, הנזקים לעיתים הם בלתי הפיכים ובמיוחד כשמדובר בעור הפנים חשוב להיות מטופל ע"י איש מקצוע מהימן ובעל ידע בתחום.

הקוסמטיקה הרפואית עוסקת בנושא הפיגמנטציה, טיפולי פנים מעמיקים, טיפולי פילינג מתקדמים, טיפולי אנטיאייג'ינג, טיפולי לייזר, טיפול בבעיות עור למיניהן והכל נעשה באמצעות מכשור מקצועי ומתקדם תוך שילוב של תכשירים איכותיים ומוכחים ביעילותם.

למזלנו הקוסמטיקה הרפואית היא תחום המתחדש ומתעדכן כל הזמן כך שכמעט ואין בעיה שלא ניתנת לטיפול ואפשרויות הטיפול לכל בעיה הולכות וגדלות, כך גם המכשור המתאים וכמובן גם התכשירים המגוונים הקיימים. כיום יש דרך להצעיר ולמנוע או לפחות לעכב את הזדקנות העור, ישנם טיפולי אנטיאייג'ינג פורצי דרך שהתוצאה שלהם מובטחת וניכרת. הקוסמטיקה הרפואית נתנה מענה לבעיות עור רבות באמצעות טיפולי פילינג שונים, עמוקים יותר או פחות, באמצעות טיפולי לייזר ותכשירים מתאימים, המביאים לתוצאות מדהימות בעור. טיפולי הפנים מעבר להיותם פינוק מלטף הוכיחו את יעילותם בשיפור באקנה וחטטים למיניהם בפנים, בכתמי עור ואיזון שומניות העור ולבסוף כמובן ההרגשה הנפלאה של טיפוח ורעננות.

מטרתה של הקוסמטיקה הרפואית היא למעשה לבנות מערך טיפולי לבעיות העור, המבוסס על אבחון קליני מקצועי כדי לשפר ולשמר את בריאות העור ולהעניק לו את המראה הרענן והזוהר.

הקוסמטיקה הרפואית כפופה לפיקוח רפואי הדוק, מה שמקנה לה את אמינותה ומקצועיותה הבלתי מתפשרת.