עיצוב סנטר

עיצוב / פיסול סנטר

הפנים של הבן אדם הם כמו תבנית המצויה בתוך מסגרת. למרבה הצער המסגרת לא תמיד תואמת את התבנית של הפנים, דבר המקנה לפנים חוסר פרופורציה וחוסר אסתטיות. מעבר למרקחת הגנטית שלנו גם לטבע יש השפעה חזקה על המראה שלנו ותהליכי הזקנה הם חלק בלתי נפרד מהנזקים הבאים לידי ביטוי בפנים שלנו.

אחד הגורמים המשפיעים ביותר על המראה האסתטי של הפנים הוא הסנטר. גודל הסנטר, מיקום הסנטר וגם המרקם שלו ביחס לשאר אברי הפנים הם שיכריעו בסופו של דבר את המראה הכללי. הפרופורציות במסגרת הפנים שלנו הן חלק חשוב ביצירת מראה אסתטי ויפה.

כמו שאר הטיפולים האסתטיים הכובשים את תחום הקוסמטיקה בכללה, כך גם עיצוב הסנטר הפך לטרנד אופנתי. אם בעבר היה דרוש הליך כירורגי ופולשני בשביל עיצוב הסנטר, הרי שכיום עיצוב הסנטר הפך לטיפול פשוט ולא פולשני ע"י מילוי קו הסנטר ליצירת מראה אחיד ואסתטי.

עיצוב הסנטר – הטיפול

עיצוב הסנטר נעשה באמצעות הזרקת חומרי מילוי, הליך הזרקת חומר המילוי הינו פשוט ואורך מספר דקות בלבד לאחר הרדמה מקומית של קו הסנטר. ישנם סוגים שונים של חומרי מילוי, חלקם לטווח ארוך יותר, חלקם לטווח קצר יותר. חומרי המילוי מורכבים או מחומרים כימיים כמו חומצות וכד' או מחומרים טבעיים כמו שומן, אשר ניתן לקחת ממקום אחר בגוף. חומרי המילוי מוזרקים לחללים שנוצרו בקו הסנטר, עקב הזדקנות העור וצניחתו או כל גורם לא טבעי אחר ומשווים למסגרת הפנים מראה אסתטי, אחיד וצעיר יותר.

עיצוב הסנטר – התוצאה

עיצוב הסנטר ע"י הזרקת חומרי מילוי הינו הליך מהיר, אשר תוצאותיו ניכרות לעין כמעט מיד (בדרך כלל כשיורדת הנפיחות הראשונית לאחר הטיפול). לאחר שתעשו את עיצוב הסנטר המבוקש לא תבינו איך לא עשיתם זאת קודם. נכון שטיפולים אסתטיים בכללם הם נוחים בשל היותם מהירים ולא פולשניים עם תוצאות בולטות ותהליכי החלמה מהירים, אך הדגש יהיה בדרך כלל (למול שאר הטיפולים כמובן כדי לשוות מראה אחיד ואסתטי) על עיצוב הסנטר משום שהמיקום של קו הסנטר משפיע על כל מסגרת הפנים ובהכרח משפיע על האסתטיות הכללית של הפנים גם אם שאר האברים מונחים בצורה מושלמת. עיצוב הסנטר משפיע לא רק על המראה הפרונטלי של הפנים, אלא חיוני גם ליצירת מראה אסתטי של פרופיל הפנים.

לקראת סוף העשור הרביעי בחיינו נזקי הזקנה מתחילים לתת את אותותיהם באזור הפנים, בו מתחילים להיווצר קמטים (שינוי במרקם העור), שקעים וחללים באזורים בפנים (אבדן נפח) וצניחה של העור. האזור הבולט והמכריע ביותר ביצירת מראה אסתטי הוא קו הסנטר, עיצוב הסנטר הוא הטיפול המושלם ליצירת מראה אחיד ואסתטי לפנים שלנו, גם כהשלמה לטיפולים אסתטיים אחרים בפנים וגם כטיפול בפני עצמו, שכן השפעתו של קו הסנטר על המסגרת הכללית של הפנים היא גדולה מאוד.