דיספורט - בוטולינום טוקסין

דיספורט – בוטולינום טוקסין

מאז 1987 נמצא הרעלן דיספורט בשימוש הרפואה האסתטית. בתחילה שימש הדיספורט בעיקר לטיפול בעיניים ובבעיות של פזילה, כאשר הרעלן בוטולינום טוקסין חסם את התשדורת בין העצב לשריר וכך מנע את התכווצות השריר הגורם לכך. בנוירולוגיה הדיספורט טיפל במצבים שונים של התכווצויות בלתי רצוניות של השרירים וטיפל בהצלחה בהרפיית שרירים במצבים רפואיים שונים. לתחום הרפואה האסתטית הגיעה הזרקת דיספורט עוד בשנת 1993.

לאורך השנים, מופיעים קמטי הבעה (קמטים לא רצוניים) על הפנים אשר נגרמים מהתכווצויות חוזרות ונשנות של שרירי הפנים. דיספורט יודע להחליש ולנטרל את השרירים הללו בפנים וכך למעשה להחליש את הקמטים בצורה משמעותית, מדובר בקמטים שמתהווים במרוצת השנים באזור השליש העליון של הפנים, קמט הזעף (בין שתי הגבות), קמטי המניפה או קמטי הצדעות (הקמטוטים שמופיעים בקשת לצד העיניים) וקמטים רוחביים בכל אזור המצח.

בגלל יעילות התרופה האמריקאית דיספורט המוזרקת לשרירי הפנים (על פי מפת הנקודות של שרירי הפנים ״שמחזיקים״ את הקמטים ולאחר ההזרקה הופכים להיות רפויים ובכך מחליקים את הקמטים), נוצרת אפשרות להחלקת קמטים וקמטוטים קיימים ומניעת קמטים עתידיים.

עצרו רגע

החל מהיום עוברים הזרקת דיספורט להחלקת קמטים בשליש העליון של הפנים רק ב "GYA AESTHETIC" ונהנים מכל היתרונות. גם שימוש בחומרים בטוחים ומקוריים וגם פתיחת בקבוקונים חדשים עוד באותו היום לשמירה על טריות החומר ע״י צוות רופאים מובילים.

כיצד מתבצע טיפול דיספורט?

הטיפול בדיספורט מתחיל באלחוש העור באמצעות מריחת משחת אלחוש אמלה או עזרקאין, לאחר כ- 40 דקות וכאשר אזורי ההזרקה מאולחשים/מורדמים, הרופא המטפל יחטא את העור ויסמן את הנקודות אליהן הוא עומד לבצע את הזרקה. מדללים את הדיספורט (בקבוקון שנשמר בהקפאה לצורך שמירה על טריות) עם סליין (מים פיזיולוגים שכן החומר מגיע בצורת אבקה) ולאחר מכן באמצעות מזרק עם מחט דקיקה במיוחד מבצעים הזרקה אל אותם האזורים שהוגדרו לטיפול.

פעולת ההזרקה היא קצרה ומהירה, אחרי שמזריקים לכל נקודה בהתאם למפת שרירי הפנים, מנגבים בפד גזה את נקודות הדם הקטנות באזור הדקירות ולאחר מספר דקות בודדות הטיפול מסתיים.

היות והעור שונה מאדם לאדם גם השפעת הדיספורט משתנה ונמשכת בין ארבעה חודשים לחצי שנה. באזורים בעלי תנועתיות רבה ההשפעה של הדיספורט תהיה ממושכת יותר לעומת אזורים בעלי תנועה מועטה.

אזורי הטיפול ומטרות הטיפול בדיספורט הם:

החלקת קמטים סביב העיניים והעפעפיים, העלמת קמטים בצדי העיניים, העלמת קמטי המצח הרוחביים, החלקת הקמט שבין הגבות, לצורך מניעת הזעת יתר (היפר הידרוזיס),גמי סמייל(חניכיים בולטות) וגם לטיפול במיגרנות (כאשר המיגרנה מגיעה מקדמת הראש ולא מאחורה).

מניעת קמטים בדיספורט

החדשות הטובות: התרופה דיספורט היא חומר בעל אפקט מניעתי. הזרקת דיספורט בעיקר לשליש העליון של הפנים גורמת לשימור מראה העור ומונעת הופעת קמטי הבעה עתידיים. זאת אומרת שלא רק שהזרקת דיספורט משפרת את המראה בצורה ניכרת, היא גם יעילה למניעת הקמטוטים ולכן כבר בגיל צעיר (מעל גיל 24) אפשר להתחיל את הטיפולים ואין מה לחכות עד שהקמטים יתחילו להופיע.

השפעת הטיפול בדיספורט נעה כאמור בין 4-6 חודשים ומשתנה ממטופל/ת למטופל/ת ואף מהזרקה להזרקה. לאחר תקופה זו, השפעת החומר מתפוגגת ועמה הקמטים עשויים לחזור למצבם הקודם. בהזרקה קבועה ולאורך זמן של תכשיר דיספורט, ניתן למנוע את היווצרותם של קמטים עתידיים וּלשטח את הקמטים הקיימים ולכן מומלצים טיפולי תחזוקה אחת לחצי שנה.

יתרונות הטיפול בדיספורט

בזכות הטיפולים המוצלחים והבטוחים של הדיספורט הוא הפך לאחת ההצלחות הגדולות של עולם הרפואה האסתטית. זריקות דיספורט הוכחו לאורך השנים כבטוחות ויעילות בשיפור המראה ושדרוג עור הפנים. כוכבי טלוויזיה וקולנוע, כוכבים ודוגמניות מבצעים הזרקות דיספורט.

תופעות הלוואי של הדיספורט יכולות להיות בדמות נפיחות במקום ההזרקה, וכאבי ראש קלים. ישנה גם אפשרות לצניחה קלה של הגבות ואסימטריה קלה במראה הפנים אך חשוב לציין שאלו סיבוכים נדירים וקלים לתיקון ובתוך שבועות קצרים.